Serkan AKKOYUNCU'nun Resmi Web Sayfasına Hoşgeldiniz…

Özgeçmişim;

Serkan AKKOYUNCU 1977 Mersin doğumludur. Evli 2 çocuk babasıdır.

İlk ve orta öğrenimini Mersinde tamamlamış, akademik eğitimini yurt dışında sosyal bilimler fakültesi siyaset bilimi bölümünde tamamlamıştır.
Ticaret hayatına 1974 yılında Mersin Yeni mahallede Babası Selahattin Akkoyuncu tarafından kurulan Berlin pastanesinde hem okuyup hem çalışarak başlamıştır.

Akademik eğitimini tamamladıktan sonra ulusal firmalarda yöneticilik ve Bölge müdürlüğü yapmıştır.2008 yılı ilk yarısında ikiz kardeşi Erkan AKKOYUNCU ile birlikte AKKOYUNCU İNŞAAT SAN. TİC. LTD. ŞTİ kurmuştur.1000 e yakın konut ve iş yeri sahibi yapmıştır, yaklaşık 4.000 kişiye de yaşam alanları oluşturmuştur.

Merkezi İstanbul da bulunan 400 bayi ağı ile 20 den fazla ülkeye ihracat yapan 2014 yılında Türkiye’nin en hızlı büyüyen firması seçilen Deckon Asma Tavan Sistemlerinin de ortağıdır. Serkan Akkoyuncu çalışma hayatında 500 e yakın kişiye İŞ –AŞ vermektedir. Çok genç yaşlardan itibaren disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini bilerek iş hayatını şekillendirmiştir.

Ticari yaşamı içerisinde 2009 yerel seçimlerinde MHP Mezitli 26.sıra Meclis üyeliği adaylığı, seçimlerden sonra MHP ilçe yöneticiliği,2012 yılında MHP İlçe kongresinde İlçe başkan yardımcılığı aynı yıl içerisinde Mezitli Kaymakamlığı bünyesinde İnsan hakları Kurul üyeliği ve Yine Mezitli Kaymakamlığı İlçe İdare Kurulunda İnsan Hakları Kurulu temsilcisi olarak görev almıştır.

2013 Haziran ayında MHP Mezitli Belediye Başkan Aday ADAYLIGINI açıklamış ve 2014 yılı yerel seçimlerinde MHP genel merkezi tarafından Mezitli Belediye Başkan Adaylığına seçilmiştir.

Mersin de doğmuş Mersinde büyümüş 2002 yılından itibaren de Mezitli’de yaşayan, Mezitli de Ekmeğini kazanan Serkan Akkoyuncu, Mezitli’nin toplumsal dokusunu İnsan yapısını Demografik özelliklerini ve Tarihsel güzelliklerini iyi analiz etmektedir.

Gelecekten sorumluyuz parolasıyla, Mezitli’ye önemli yatırımlar yapan siyasete bireysel çıkarları için değil Mersin-Mezitli sevdası için giren bir İş insanıdır.
Mezitli’li bilinci olmadan, Mezitli de siyaset üretmenin mümkün olmadığını, ahlaklı siyasetin;

Mezitli’nin Birliği,
Mezitli’nin Dirliği,
Mezitli’nin Bütünlüğü,
için önem arz ettiğini düşünmektedir.

Daha iyi bir Mezitli için ŞİMDİ YENİ ŞEYLER SÖYLEMEK LAZIM,

Daha iyi bir Mezitli için şimdi yeni bir BAKIŞ AÇISINA SAHİP OLMAK LAZIM,

Düşüncelerle yola çıkan Serkan Akkoyuncu Genç, Dinamik, Üretken, Müştereklilik kavramını oturtmuş ekibi ile Mezitli’nin GELECEĞİNİ planlamaktadır.