Serkan AKKOYUNCU'nun Resmi Web Sayfasına Hoşgeldiniz…

Özgeçmişim;

Serkan AKKOYUNCU, 1977 Mersin doğumlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

İlköğretim ve Lise eğitimini Mersin’ de tamamlamış, sonrasında işletmeciliğini babası Selahattin AKKOYUNCU' nun yapmış olduğu Berlin Pastanesi‘ nde ticaret hayatına başlamıştır.

2008 yılına kadar bazı ulusal firmaların Satış Departman- larında Yöneticilik ve Bölge Müdürlüğü görevlerini yerine getirmiştir. 2008 yılı ilk yarısında ikiz kardeşi Erkan AKKOYUNCU ile beraber, Akkoyuncu İnşaat San. Tic. Ltd. Şti’ ni kurmuş ve 326 konut, 37 işyeri olmak üzere Mezitli bölgesinde inşaat sektöründe ticari faaliyetlerini sürdür- mektedir. Aynı paralelde, merkezi İstanbul’ da bulunan taş yünü asma tavan sektöründe lider olan bir firma ile yine merkezi Kayseri de bulunan, metal asma tavan sistemleri üreten bir fabrikada ortaklığını devam ettirmektedir.

2009 -2012 yılları arasında Mezitli İlçe Yöneticiliği, 2012 İlçe Kongremizden sonra İlçe Başkan Yardımcılığı görevi, Ocak 2012 yılında başlayan Mezitli Kaymakamlığı bünyesinde kurulan “ İnsan Hakları Kurul Üyeliği ” ayrıca Mezitli Kaymakamlığı İlçe İdare Kurulunda “ İnsan Hakları Kurulu Temsilcisi” olarak görevini sürdürmektedir.

Mersin‘ de 22 yıl siyaset yapan bir babanın evladı olarak ikamet ettiği ve ticari faaliyetlerini yürüttüğü Mezitli’ de, “Geleceğimizin Teminatı Olan Çocuklarımıza” daha huzurlu ve refah dolu bir gelecek sağlayabilmek için elini taşın altına koymaya karar vermiştir.

Saygılarımızla.